Bölgeyi Tanıyalım

BÖLGEYİ TANIYALIM

Ne yapabilir, nereyi gezebilir, ne yiyebilirsiniz.

NEREYİ GEZEBİLİRİZ

O kadar çok yer var ki

NE YAPABİLİRİZ

O kadar çok yapılacak şey var ki

NE YİYEBİLİRİZ

O kadar çok lezzetli yemekler var ki

Adramytteion Antik Kenti

Bölgenin en önemli antik kenti olan ve “Eski Edremit” olarak da bilinen tarihi kenti gezebilirsiniz.

Şahinler Köy Camii

Yaklaşık 150 yıllık tarihi kökeni olduğu tahmin edilen Şahinler Köy Camii'sini ziyaret edebilirsiniz.

Assos Antik Kenti

Assos Antik kentinin tarihçesi M.Ö. 6.yy'a kadar gidiyor. Zamanında kent, yüzünü denize dönmüş ve teraslarla iniliyormuş denize. Osmanlıların yerleşmesinden sonra yerleşim ters istikamette gelişme göstermiş ve Behramkale köyü ortaya çıkmış. Sitemize 1 saat mesafededir.

Şahinderesi Kanyonu - Hasan Boğuldu - Sarıkız Tepesi

Dünya'da havadaki oksijen oranının İsviçre Alplerinden sonra en yüksek olduğu 2.yer olan Kaz Dağı'nın yemyeşil doğası, tarihi kalıntıları, dereleri, şelaleri, eteklerindeki sahil beldeleri ve konaklama imkanı sunan köyleri görülmeye değer. Birçok günübirlik tesis ve kendin pişir kendin ye tarzı yerler mevcuttur. Milli park içindedir.

Bergama Antik Kenti

Akropol denilen şehir yerleşiminde dini, resmi, sosyal ve ticari binalar iç içe kendine özgü bir plan çerçevesi içinde yerleşmiştir. İlk çağlardan bu yana iskan yeri olan tepenin üstünde Bergama Kral Sarayları yer alır. Beş adet sarnıç ile cephanelik de bu tepe üzerine yerleşmiştir. Binaların alt bölgesinde Athena Tapınağı vardır. Ayrıca Kütüphane ve Trajan tapınağı da bulunmaktadır. Bunlarında altındaki terasta Zeus sunağı özenle yerleştirilmiştir. Dünyadaki en dik tiyatrolardan birisi de burada yer almaktadır. Tüm dünyadan turist akını vardır. Apartımıza 45 dakika mesafededir.

The Marina Villa Apart ile hemen iletişime geç

Günübirlik Midilli Turu

Ayvalık'ın hemen karşısında yer alan ve 500 yıl bizden bir parça olan Midilli Adası'nı günübirlik veya konaklamalı olarak gezebilirsiniz. Son yıllarda vize işlemlerinde kolaylıklar sağlanmıştır. ve yeşil pasaporta vize istenmemektedir.

Şeytan Sofrası - Gün Batımı - Ayvalık

Şeytan sofrası, yuvarlak bir sofra gibidir. Çepeçevre sarp kayalıkların üstündedir. Oradaki gazinoyu,doğayı seyretmekte olan insanları bir an için unutun, görmezlikten gelin... Şeytanların bu sofra etrafında gerçekten oturmuş, toplantı yaptıklarını sanacaksınız

SAFARI TURU

Tur şirketleri ile safari turlarına katılabilirsiniz.

KAZ DAĞLARI ŞELALE TURU

Kazdağları'nın büyüleyici manzaraları'nın keyfini çıkarabilirsiniz.

Rahmi M. Koç Müzesi

Taksiyarhis Kilisesi Cunda Adası’nın sembollerinden biridir. Adanın kalbinde yer alan kilise, adada en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir. Ziyaretiniz sırasında denizcilik objeleri ile dekore edilmiş kafemizde dinlenebilir, çay veya kahvenizi yudumlarken Cunda nostaljisinin keyfini sürebilirsiniz. 1 Ekim - 31 Mart 10:00 – 17:00 1 Nisan - 30 Eylül 10:00 – 19:00 Pazartesi günleri kapalıdır.

Sevim & Necdet H. Kent Kitaplığı

Eski Adı Agios Yannis Kilisesi olan Sevim ve Necdet H. Kent Kitaplığı mübadele döneminde ayakta iken yıllar içerisinde bakımsızlığın ve ilgisizliğin etkisiyle iyice harabe haline gelmişti. Tamamen yok olmaya yüz tutan kilise değerli iş adamımız Sayın Rahmi M. Koç'un kültür varlığı olan bu eski eserlerin kurtarılmasına yönelik girişimleri ile restore edilmiş ve 07.08.2007 tarihinde aslına uygun olarak kapılarını yeniden açmıştır. Kitaplık Pazartesi hariç hergün 09:30 - 17:30 saatleri arasında açıktır. Giriş ücretsizdir.

EGE'NIN KALBI

Ege'nin buram buram keskin zeytin kokusunu ve tadını hissettiren zeytinyağlarını tadabileceksinizz

ZEYTINYAĞLI SARMA

Ege bölgesi'nin lezziz zeytinyağlı sarmasının tadına bakabilir, giderken evinize paketleme yaptırarak götürebilirsiniz.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish de_DEDeutsch ro_RORomână arالعربية tr_TRTürkçe